Kiekvieną dieną stengiamės projektuoti ir gaminti aukščiausios kokybės baldus, kurie galėtų išpildyti visus Jūsų lūkesčius. Mūsų pagrindinis tikslas – baldų dėka užtikrinti funkcionalumą ir galimybę išreikšti savo gyvenimo stilių. Esame tikri, kad svarbu ne tik pateikti gerą produktą, bei ir suteikti nuolatinį eksplotavimo pasitenkinimą ir patogumą. Kiekvienais metais kuriame naujas baldų kolekcijas, galvodami apie mūsų klientus , norinčius savo namus ir butus įrengti patraukliai ir praktiškai. Brošiūroje pateikti patarimai Jums labai pravers kasdieninio baldų naudojimo metu ir būsite tikri, kad Jūsų pasirinkimas yra geras. Šiame vadove rasite daug nurodymų, kaip elgtis ir prižiūrėti baldus, kad jie galėtų ilgai džiuginti akis ir užtikrintų poilsio komfortą.

Techninė informacija

Minkšti baldai yra gaminami rankiniu būdu, todėl pasižymi nepakartojama išvaizda. Šis unikalus stilius pasiekiamas naudojant natūralius apmušalus ir sėdimųjų dalių užpildymą. Ilgainiui eksplotuojant baldus , jų išvaizda keičiasi. Odinis apmušalas turi natūralų polinkį temptis ir susidaro klostės. Tai viena iš medžiagos savybių ir dėl to pretenzijos nepriimamos.

Minkšti baldai skiriasi sėdimųjų vietų minkštumu. Tai susiję su užpildymui naudojamų medžiagų savybėmis: apmušalo putų minkštumo, metalinių spyruoklių elastingumo ir apmušalo diržų elastingumo. Baldų komplektuose, pvz kampinių minkštasuolių sistemos atveju, atskirų elementų sėdimųjų vietų minkštumo skirtumai yra susiję su skirtinga šių elementų forma ir paviršiaus plotu. Atsiminkite, kad svetainės baldų su miegojimo funkcija sėdimųjų vietų patogumas gali skirtis nuo modelių, neturinčių šios funkcijos.

Baldų montavimas ir statymas

1. Pernešant išpakuotus baldus, negalima jų laikyti už viršutinės porankių dalies arba kitų laivų apmušalo dalių, nes gali iširti siūlės arba nepataisomai susigadinti apmušalas. ( I pav.)

2. Norint išvengti minėtų defektų, baldus reikia nešti laikant už apatinės stelažo dalies. (2 pav.)

3. Prieš sudedant kelis komplekto elementus į visumą, reikia vietoje, kurioje turėtų stovėti komplektas, pastatyti atskiras dalis vieną šalia kitos. Sustačius visus elementus, negalima stumdyti komplekto, nes tai galėtų būti nestabilus ir atsirastų aukščių skirtumai. ( 3 pav.)

4. Atsiminkite, kad ilgalaikio baldų transporto metu gali deformuotis sėdimos vietos, atlošai arba porankiai, susidaryti odos raukšlės ir susiglamžymai. Tokiu atveju galima savarankiškai suformuoti deformuotą baldą ir suteikti jam tinkamą estetinę išvaizdą. Tai pat verta žinoti, kad minkštų baldų gamyboje naudojamos medžiagos. Pvz.: putų poliuretanas, po tam tikro laiko grįžta savo piminę formą ir įgauna reikiamą išvaizdą. ( 4a, 4 b, 4 c. Pav.)

Naudojimo taisyklės

1. Minkštus baldus reikia naudoti pagal jų paskirtį. Negalima sėstis ant porankių, stotis ant sėdimų vietų, atlošo arba pavienių syruokliuojančių lentjuosčių. ( 5 pav.)

2. Baldus reikia saugoti nuo kenksminų atmosferos sąlygų. Pvz.: stipraus saulės spinduliavimo, padidėjusios santykinės oro drėgmės ( oro drėgmė negali viršyti 70%), žymių temperatūros svyravimų. ( 6 pav)

3. Minkštų baldų negalima statyti arti veikiančių šilumos šaltinių ( radiatorių, viryklių, krosnių ir pan. ) ( 7 pav.)

4. Dėmesio! Naminių gyvūnų nagai gali sugadinti apmušalų paviršių. (8 pav.)

5. Dėmesio ! Natūraliais dažais dažytos medžiagos ( pvz.: džinsai) gali nudažyti šviesius apmušalus. Diržai, kniedės ir drabužiuose esantys raktai gali mechaniškai pažeisti apmušalo struktūrą. (9 pav.)

baldu naudojimoNatūralios odos savybės

Jeigu turite baldus su odiniais apmušalais, turite žinoti šias odos ( natūralios medžiagos) savybes:

1. Kiekvienas odos gabalas yra skirtingas, todėl negalima išvengti odinių apmušalų spalvų ir faktūros skirtumų.

2. Natūralūs intarpai turintys gyslas, raukšles, įdūrimus ( II a, II b, pav) randus (12a, 12b pav .) ir raiščius ( 13a, 13b pav.), suteikia odai ypatino natūralumo.

3. Senovinė odos išvaizda ( tikslingai pasendinta) gaunama dedant tamsesnius dažus ant šviesenio pagrindo. Senovinę išvaizdą oda įgauna eksplotavimo metu , kai nusitrina jos paviršinis sluoksnis.

4. Natūralios odos savybė yra netolygi paviršiaus faktūra ir atspalvis . Šie odos skirtumai patvirtina jos natūralumą. Visada skirsis kiekvieno odos gabalo ir įvairių to pačio gabalo vietų išorinė odos faktūra ir atspalvis. (14 a, 14b pav)

5. Vientisa ( lygi ) išorinio paviršiaus faktūra gaunama tik dirbtiniu būdu.

6. Natūrali oda eksplotavimo metu išsitempia. Ilgainiui jos paviršiuje gali susidaryti klostės ir raukšlės, todėl siūloma baldus naudoti visame paviršiuje, o ne vienoje vietoje.

Natūralios audinių savybės

Minkštų baldų gamyboje naudojamų apmušalų audiniai pasižymi šiomis savybėmis: jautrumas spaudimui, mirgėjimas – t. y optinis blizgesio ir atspalvių skirtumas priklausomai nuo šviesos spindulių kritimo kampo (15 pav.) . ,,Sėdėjimo veidrodžiai" – t. y. Matomos kūno dalių atsispaudimo žymės , kurios atsiranda dėl kūno svorio ir temperatūros bei baldo stovėjimo vietos aplinkos drėgmės poveikio.

Kaip prižiūrėti odą

Tinkama priežiūra leidžia išlaikyti estetinę odos išvaizdą daugelį metų. Atsiminkite, kad ,,naminių" odos valymo būdų naudojimas gali nepataisomai sugadinti baldus. Todėl labai svarbu naudoti konkrečiai odos rūšiai skirtas priežiūros priemones. Rekomenduojama odą prižiūrėti ir valyti kas 2-4 mėnesius. Nusipirkus baldus, rekomenduojama odinius baldus iš karto ištepti odos priežiūros priemonėmis. Tai palengvina tolimesnę paviršiaus priežiūrą ir gali užkirsti kelią sunkiai pašalinamų nešvarumų susidarymui. Natūralios odos baldų priežiūrai rekomenduojame naudoti atestuotus ir patikrintus ,,COMODO" preparatus , www.comodo.net.pl.

Valymas ir priežiūra

1 Apmušalai turi būti švarūs. Odos poras reikia saugoti nuo dulkių, o dulkes valyti sausa, minkšta šluoste. Gobelenus verta kartais valyti minkštu šepeteliu su natūralių plaukų šereliais arba siurbti su minkštiems baldams skirtu dulkių siurbliu antgaliu.

2. Skystus nešvarumus reikia nedelsiant nuvalyti gerai sugeriančia šluoste.

3. Prieš baldų priežiūros priemonių naudojimą reikia atlikti odos paviršiaus ,,odos įsigerimo bandymą". Ant absorbuojančių odų ( anilino tipo oda, nubukas, zomša) paviršiaus esantis vandens lašas ( maždaug 30 sekundžių) įsigeria į odą ir oda patamsėja. Tokiu atveju VISADA prieš pradedant valymą arba priežiūrą, reikia paskambinti į techninio patarnavimo skyrių numeriu :+ 48 75 781 61 80. Ant neabsorbuojančios odos užlašintas vandens lašas lieka ant paviršiaus.

4. Visus odos valymo ir priežiūros priemones reikia iš pradžių patikrinti nematomoje vietoje ( laikantis instrukcijos).Patikrintas priemones visadareikia tepti dideliame paviršiuje nuo siūlės iki siūlės, negalima trinti dėmėtų paviršių, nes taip galima sugadinti apmušalą. Jeigu dėmės įsigėrė į apmušalo paviršių, prašome skambinti į techninio aptarnavimo skyrių numeriu : +48 75 781 61 80. Nevalykite dėmių tirpikliais ( balikliais , terpentinu, benzinu ir t. t.). Tada dėmės gali padidėti ir jas bus sunku pašalinti.

5. Odiniams baldams valyti netinka šios priemonės: batų pasta, kosmetinis kremas, grindų pasta ir t. t. Jas panaudojus , gali atsirasti dėmių arba paviršius gali įgauti intensyvų neestetinį blizgesį. Veikiant tiesioginiams saulės spinduliams, oda išblunka ir išdiūsta. Norint to išvengti, reikia naudoti priežiūros priemones su UV filtrais.

Kaip elgtis su įpakavimų elementais ir panaudotais baldais

Visos baldų gamybos ir baldų transporto apsaugos medžiagos turi naudojimo komercinėje apyvartoje leidimus ir įstaymų reikalaujamus higienos atestatus. Pagal galiojančius atliekų tvarkymo , aplinkos apsaugos ir saugumo įstatymus negalima deginti baldų elementų ir įpakavimų. Todėl sunaudotų baldų, jų elementų bei įpakavimų utilizavimą gali atlikti tik atitinkamos komunalinių paslaugų įmonės.

    

SVARBU:

Odinių baldų apsauga ir transportavimas žiemą.

  1. Odinius baldus rekomenduojama laikyti tik šiltose patalpose.
  2. Odinius baldus pervežant miesto teritorijoje, juos patariama uždengti antklode ar pledu.
  3. Jei odiniai baldai kraunami į konteinerius ar didesnes priekabas, reikia pasirūpinti, kad  daugiau nieko nebūtų dedama ant jų viršaus.
  4. Jei baldai buvo gabenami keletą dienų žemoje temperatūroje, juos iškraunant reikia būti ypač atsargiems. Jokiais būdais negalima šių baldų imti už ranktūrių, draudžiama juos apversti „aukštyn kojomis“. Odiniai baldai gali būti keliami tik juos laikant už apačios.
  5. Po iškrovimo odinius baldus šiltoje patalpoje reiktų palikti neišpakuotus ne trumpiau nei 24 valandoms..

Gaukite naujausius pasiūlymus

Prenumeruokite naujienlaiškį ir gaukite naujienas apie akcijas.